eLearning dla uczniów

W tej zakładce prezentujemy różne linki do przydatnych dla uczniów stron internetowych oraz ćwiczenia, gry i materiały interaktywne przygotowane specjalnie dla gimnazjalistów                 z wykorzystaniem narzędzi internetowych.


ORGANIZACJA NAUKI
Aplikacja pozwala utworzyć zeszyt z notatkami, zaplanować naukę w kalendarzu i stworzyć profil nauczyciela.

W aplikacji możesz wpisać plan lekcji, dodawać informacje o klasówkach i oceny.
W popularnym "słoniku" możesz pracować w chmurze i : robić notatki, zapisywać wyszukiwania, współpracować nad projektami, robić zdjęcia, nagrywać audio; notatki można szeregować.
Zadaniem appki jest pamiętanie o pracach domowych i planie lekcji. 

SERWISY POMOCNE W NAUCE

www.edudu.pl - Pierwszy w Polsce multimedialny serwis e-learningowy oferuje 750 filmowych educastów z dziewięciu przedmiotów z rzetelnymi informacjami.

www.interklasa.pl - platforma edukacyjna dla uczniów, nauczycieli i rodziców zawiera ciekawe informacje, multimedialne pomoce naukowe, animacje, strony tematyczne i materiały filmowe.

www.exchange.smarttech.com - międzynarodowa społeczność, której członkowie po rejestracji otrzymują dostęp do własnej tablicy interaktywnej poprzez którą można łączyć się z dydaktykami całego świata, dzielić się własnymi zasobami i zarządzać zgromadzonymi plikami.

www.wytlumacz.pl - wirtualna klasa (prywatna lub publiczna), w której można wspólnie rozwiązywać zadania.


JĘZYK POLSKI

Poznaj biografię lubelskiego poety Józefa Czechowicza - http://czechowicz.beetle.pl/ - gra biograficzna. 

Ortogratka - apilakcja na Androida, który pozwoli ci opanować ortografię nawet najtrudniejszych wyrazów

http://wolnelektury.pl/ - darmowa cyfrowa kolekcja popularnych lektur z możliwością wyszukiwania według autorów, rodzajów, gatunków i epok literackich.

FIZYKA

www.planetaenergii.pl - serwis o tajnikach bezpiecznej energii w domu i poza nim, z poradami jak korzystać z energii na co dzień.
www.shatters.net/celestia - symulator kosmosu, który umożliwia obejrzenie dowolnego miejsca we wszechświecie.

GEOGRAFIA

http://www.google.com/intl/pl/earth/index.html - odkrywaj świat z dowolnego miejsca ; aplikacja na komputer, tablet i smartfon.


www.enigeo.org - informacje i quiz ze znajomości geografii 193 państw świata.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz