Od 2011 roku Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie nosi imię króla Kazimierza Wielkiego. Każdego roku jako społeczność szkoły świętujemy dzień patrona i proponujemy uczniom różne zadania edukacyjne, które przybliżają sylwetkę króla, jego dokonania i czasy, w których żył. Poniżej prezentujemy zbiór materiałów edukacyjnych o Kazimierzu Wielkim wyselekcjonowanych z wielkiej ilości informacji i propozycji w Internecie. Zgromadzono je w narzędziu Wakelet i pogrupowano tematycznie. Znajdziecie tam quizy i gry o królu, filmy i ciekawostki o Kazimierzu Wielkim oraz wybór informacji edukacyjnych na lekcje wychowawcze, jak i lekcje z historii. Są tam również zawarte legendy o królu i wybór książek o Kazimierzu Wielkim dostępnych w szkolnej bibliotece i napisanych językiem dla młodego czytelnika. W tych trudnych czasach pandemii nie spotkamy się przy średniowiecznej muzyce i nie pobiesiadujemy na uroczystości w szkole, ale zachęcamy do skorzystania z innych możliwości obchodów święta patrona i wykorzystania w tym celu zaproponowanych materiałów.
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie. Wcześniej blog biblioteki Gimnazjum nr 3 (2010-2017) i SP 30 (2017-2024) w Lublinie.
poniedziałek, 22 lutego 2021
niedziela, 21 lutego 2021
Galeria prac pięknych cz.IV
"Na wieży furgotał blaszany kogucik
na drugiej – zegar nucił.
Mur fal i chmur popękał
w złote okienka:
gwiazdy, lampy.
Lublin nad łąką przysiadł.
Sam był –
i cisza..."
J.Czechowicz "Poemat o mieście Lublinie"
Poniżej prezentujemy powstałe w trakcie zajęć online prace plastyczne uczniów z klas: 4A, 4B, 4C, 4D, 4E, 5A, 5B, 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, 6G 6H, 7A, 7B, 7C, 7D, 7E, którzy pod kierunkiem p. Katarzyny Stanuch wykonali tym razem prace o Lublinie.
piątek, 19 lutego 2021
21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
- to święto ustanowione zostało przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Nawiązuje do tragicznych wydarzeń w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji, właśnie 21 lutego, w 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać te wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, że język to też narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego. Obchody święta zwracają uwagę na konieczność troski o język ojczysty, jego promocję, ale też ochronę różnorodności językowej. Głównym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na tolerancji i dialogu.
Źródło: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,56,miedzynarodowy-dzien-jezyka-ojczystego,87515.chtm
- dziś na świecie istnieje ponad 6 tysięcy żywych języków, choć w okresie największego zróżnicowania ludzkość używała około 13 tysięcy języków!
- mniej więcej 80 % ludności świata porozumiewa się na co dzień w 80 językach dominujących, wśród których prym wiedzie chiński (dialekt mandaryński – ok. 1170 mln użytkowników), angielski (1135 mln), hiszpański (450 mln), hindi (400 mln) i arabski (350 mln).
Żródło: https://www.ekokalendarz.pl/dzien-jezyka-ojczystego/
- języka polskiego jako obcego w zagranicznych ośrodkach akademickich uczą się prawie 3000 osób! Do pierwszej piątki należy Ukraina, Chiny, Francja, Rosja oraz Czechy.
Źródło: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/miedzynarodowy-dzien-jezyka-ojczystego-swietujmy-dzis-ale-dbajmy-o-niego-kazdego-dnia
Język ojczysty to wielki skarb!
Dbajmy o niego na co dzień, nie tylko w dniu jego święta!
A oto kilka linków, które można wykorzystać i w edukacji, i w świętowaniu tego dnia 👀
https://view.genial.ly/602beffa9bc6910d8668cf31/presentation-dzien-jezyka-ojczystego
https://www.facebook.com/edukreatywne/photos/a.224542008297307/893238098094358/?type=3
https://view.genial.ly/6026f8cb2ea5b30d6689a991/presentation-dzien-jezyka-ojczystego
https://view.genial.ly/6020f8093668350d00144d08/presentation-dzien-jezyka-ojczystego
https://view.genial.ly/5e2087e99e64014072a9a81c/presentation-miedzynarodowy-dzien-jezyka-ojczystego
https://view.genial.ly/602d60a6dc91990dbe53216a/presentation-dzien-jezyka-ojczystego
https://view.genial.ly/6028e29791cb540d5f56a754/interactive-image-mdjo-2021
https://www.szkolneinspiracje.pl/miedzynarodowy-dzien-jezyka-ojczystego-ze-szkolnymi-inspiracjami/
Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o języku polskim w quizie Kahoot!
czwartek, 18 lutego 2021
Kalendarium świąt typowych i nietypowych - luty 2021
W kalendarzu funkcjonują różne dni, typowe i nietypowe 😊 Te popularne wszyscy znamy i chętnie świetujemy. Inne, te bardziej nietypowe i niezwykłe, wymagają przypomnienia. I właśnie dlatego powstał pomysł na, miejmy nadzieję 😉, cykl ekspozycji informujących o świętach, które są może mniej istotne i powstały niedawno, ale mają już swoich miłośników. Zapraszamy na łamy naszego bloga, gdzie będziemy pisać o tych nietypowych dniach światecznych oraz na parter budynku A, gdzie będą prezentowane plansze-gazetki na ich temat. Luty oprócz dni ważnych, także edukacyjnie: 9 lutego-Dzień Bezpiecznego Internetu (http://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/02/9-lutego-dzien-bezpiecznego-internetu.html) i 21 lutego-Międzynarodowy Dzień Języka Ojczyctego "zawiera" takie niecodzienne święta: 9 lutego-Dzień Pizzy oraz 14 lutego-Walentynki 👏 Pisaliśmy o nich na naszym blogu 👀
- http://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/02/9-lutego-miedzynarodowy-dzien-pizzy.html
- http://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/02/walentynkowe-inspiracje.html i http://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/02/walentynkowe-zyczenia-biblioteczne.html
Tym, których nie ma w szkole stacjonarnie prezentujemy plansze, które opowiadają historię, pokazują w formie graficznej ciekawostki ... związane z tymi dniami. Z radością odnotowaliśmy zainteresowanie uczniów klas młodszych i ich wychowawców tymi materiałami 😊
poniedziałek, 15 lutego 2021
Filmowy regulamin IX i 1/2 edycji wojewódzkiego konkursu z okazji ŚDKiPA 2021
Przedstawiamy Państwu regulamin tegorocznej edycji konkursu w ... wersji filmowej.
Życzymy miłego odbioru 😊
Prosimy o nieregulowanie odbiorników 😉
Film zawiera krótką informację o niewielkich zmianach w poszczególnych kategoriach konkursowych, wyjaśnia zagadkową liczbę oznaczającą kolejną, IX i 1/2 edycję i przede wszystkim ZAPRASZA do udziału uczniów i nauczycieli województwa lubelskiego 😊
👀 👀 👀 https://youtu.be/3Wx3A30h4yE
PS. Film ze względu na rozmiar pliku jest tylko podlinkowany 😕
Zgodnie z zeszłorocznymi ustaleniami prace literackie i plastyczne nadesłane w kwietniu 2020 zaliczone są w poczet tegorocznych prac konkursowych.
Uczniowie klas pierwszych stali się czytelnikami biblioteki szkolnej
W drugim tygodniu lutego uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez nauczycieli bibliotekarzy do szkolnej biblioteki. Było to ich pierwsze spotkanie w krainie książek, zakończone pasowaniem na czytelników.
Uczniowie odwiedzili najpierw czytelnię, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jak jest zorganizowana szkolna biblioteka, jakie obowiązują w niej zasady i jak należy postępować z książkami wypożyczonymi z biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane z książką i biblioteką, układali puzzle, bawili się w skojarzenia.
Z czytelni uczniowie przeszli do wypożyczalni, gdzie dokonywali samodzielnych wyborów lektur spośród książek wyeksponowanych na stolikach. Bibliotekarze przygotowali specjalnie dla nich książki pięknie ilustrowane, o ciekawej tematyce.
Każdy uczeń otrzymał także wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”. W skład wyprawki wchodzą:
- książka „Pierwsze abecadło” z pięknymi ilustracjami Joanny Chmielewskiej, w której znalazły się wiersze i fragmenty utworów znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej,
- broszura edukacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem"
- oraz kreatywny alfabet do wycinania.
Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece pierwszoklasiści otrzymali też kolorowe zakładki do książek i karty z ukrytymi obrazkami do rozwiązania w domu.
Nauczyciele bibliotekarze wręczyli również każdemu uczniowi „Bilet powitalny do biblioteki”. Jest to akcja-zabawa skierowana wyłącznie do uczniów klas pierwszych. Na karcie-bilecie znajdują się ikonki, a na odwrocie legenda z wyjaśnieniem, jakie kategorie książek ilustrują. Bilet powitalny, podczas wizyty ucznia w bibliotece i przy oddawaniu przez niego książek, zostanie skasowany dziurkaczem w polu odpowiadającym rodzajowi książki, którą uczeń przeczytał.
Dla najmłodszych czytelników pierwsza wizyta w bibliotece była wielkim przeżyciem. Nauczyciele bibliotekarze mają nadzieję, że obcowanie z książką i czytaniem będzie dla pierwszoklasistów wspaniałą przygodą i obudzi w nich prawdziwą pasję czytania!
Relację ze spotkania klasy Ie w bibliotece szkolnej możecie zobaczyć na blogu "Bystrzaki z Trzydziestki!": https://bystrzaki30.blogspot.com/2021/02/maa-ksiazka-wielki-czowiek.html
A także tutaj 👀
piątek, 12 lutego 2021
Walentynkowe inspiracje!
Walentynki to jedno z bardziej lubianych wydarzeń obchodzonych w szkole. I chyba dobrze, bo okazywanie przyjaźni i pozytywnych uczuć, wysyłanie kartek z serduszkami oraz pisanie ciepłych słów do ulubionych koleżanek i kolegów buduje wyłącznie dobre relacje i ciepłą, miłą atmosferę. Przez lata Walentynki obchodziliśmy też w szkolnej bibliotece. Tym razem też będziemy świętować i rozmiłowywać uczniów w książkach i czytaniu. Będzie to zdalna próba rozkochiwania w bibliotece. Liczymy na to, że nasze pomysły dotrą do ogromnej liczby czytających i mniej czytających uczniów, jak i wielu nauczycieli oraz wszystkich ceniących czytanie. Zapraszamy do przejrzenia naszego interaktywnego plakatu z inspiracjami bibliotecznych obchodów Walentynek, które zostały zebrane z kilku lat świętowania Walentynek. Można pooglądać, coś wykorzystać, a przede wszystkim bawić się z czytelnikami naszymi pomysłami.
Bilety rozdane i skasowane!
Otrzymanie gratis biletu wstępu do jakiegoś miejsca kultury, np. do teatru czy kina, zawsze sprawia radość. Lubimy być obdarowywani i lubimy obdarowywać. I dlatego rozdajemy też bilety w bibliotece szkolnej! Wszyscy uczniowie z klas II i III otrzymali bilety powrotne do biblioteki w ramach akcji czasopisma "Biblioteka w Szkole". Były to bilety powrotne, gdyż po długim czasie edukacji zdalnej uczniowie wrócili do szkoły, a w tym do biblioteki. Wszyscy czytelnicy z wielką przyjemnością zawitali po przerwie po nowe książki. Najchętniej wypożyczali książki o zwierzętach, sporcie i z serii "Czytam sobie". Wydarzenie trwa, a czytelnicy wracają po książki z kategorii zamieszczonych na bilecie. Niektórzy skasowali już kilka okienek biletu i opowiadają nam o przeczytanych książkach. To bardzo cieszy! Dzięki młodym czytelnikom i my poznajemy bardziej niektóre książki, a rozmowa o czytaniu zawsze daje nadzieję, że fascynacja książką pozostanie na zawsze w licznej grupie uczniów.
To jednak nie koniec rozdawania biletów! Pani Ewa Osoba opracowała autorski bilet powitalny do biblioteki. Ich odbiorcą są wszyscy uczniowie klas I. Pierwszoklasiści po serii spotkań w szkolnej bibliotece zostali włączeni do grona czytelników i już samodzielnie mogą wypożyczać książki oraz korzystać z oferty biblioteki. O lekcjach "Mała Książka-Wielki Człowiek" i "Książkolandia" będziemy jeszcze pisać, a tymczasem zerknijcie na pamiątkowe zdjęcia i wpis na blogu Bilet powitalny do biblioteki, w którym możecie pobrać bilet dla uczniów klas I.
Klasa II E z panią wychowawczynią Weroniką Woch.
Patronaty honorowe i partnerstwa IX i 1/2 edycji konkursu z okazji ŚDKiPA 2021
Z radością informujemy o objęciu honorowymi patronatami
IX i 1/2 edycji wojewódzkiego konkursu z okazji
Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021 pod hasłem
"Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie" przez:
Dyrktora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Pan Dyrektor pisze: "Mam nadzieję, że przyjęty przeze mnie honorowy patronat będzie pomocny w realizacji powyższego przedsięwzięcia oraz przyniesie satysfakcję zarówno uczestnikom, jak i organizatorom".oraz
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Lublin
poniedziałek, 8 lutego 2021
Bilet powitalny do biblioteki szkolnej
niedziela, 7 lutego 2021
Zasady korzystania z książek
„Smutna książeczka”- Olga Adamowicz
Pewnego dnia ze swej półeczki,
skoczyły na ziemię wszystkie książeczki.
Razem tańczyły, razem śpiewały, I bardzo dobrze się rozumiały.
Lecz jedna książeczka w kącie została, taka samotna i taka mała.
Bo wczoraj Basia, jedna z dziewczynek,
karteczki z niej powyrywała
i długopisem strony popisała.
Cichutko w kącie książeczka płakała,
bo do czytania się nie nadawała.
Pamiętajcie zatem dzieci kochane,
że książeczki chcą i lubią być szanowane.
Prezentację opracowano, korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie: https://przedszkolankowo.pl/2017/02/12/zasady-korzystania-z-ksiazek-prezentacja-multimedialna/
9 lutego - Międzynarodowy Dzień Pizzy
9 lutego to pyszna okazja do świętowania 😉Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy 😊To święto z gatunku tych nietypowych, mniej dostojnych, ale za to bardziej smakowitych 😉 Pizza jaka jest, każdy wie 😋A niektórzy nawet daliby się nieraz pokroić za kawałek tego przysmaku, więc tym bardziej nie dziwi ich fakt, że pizza ma swoje święto!!! Bo takie święto może być obchodzone nie tylko we wtorek, 9 lutego, ale i w pozostałe dni całego roku 😉 Okazuje się, że pizza ma swoją ... ciekawą historię, o czym możecie się przekonać oglądając filmik zamieszczony poniżej 👀
Włoska pizza to doskonała jakość i smak, ale też inspiracja do wielu działań ... edukacyjnych. Działania te wykorzystują w większości pozytywne skojarzenia związane z pizzą i oddziaływując sensorycznie, nie tylko podnoszą atrakcyjność nauki, ale i jej skuteczność. A nauczanie oparte na powiązaniu wielu zmysłów z ćwiczeniami motoryki jest bardzo ważne w poznawaniu świata i przyswajaniu wiedzy. I w tym kontekście Dzień Pizzy staje się bardzo potrzebnym w szkole świętem 👍 O tym jak można wykorzystać w procesie wychowawczo-edukacyjnym pizzę niech świadczą "wyszperane" w Internecie na tę okoliczność linki 👀
- LITERACKA PIZZA -https://inspirow.anka.com.pl/2019/11/20/kreatywne-formy-papierowe-na-jezyku-polskim-literacka-pizza/
- ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE (materiał do "KAWAŁKÓW" ORTOGRAFICZNEJ PIZZY) - http://www.superbelfrzy.edu.pl/category/gry-edukacyjne/ortograficzne/ ;
https://aleksandraloszczuk.wixsite.com/olaloszczuksp3debno/moj-swiat/categories/ortografia ;
https://pisupisu.pl/2/ortografia
- DZIEŃ PIZZY W PRZEDSZKOLU - https://przedszkolankowo.pl/2018/01/15/dzien-pizzy-kilka-pomyslow/
- LITERKOWA PIZZA - https://planszomania.edu.pl/produkt/literkowa-pizza/
https://malyprofesorek.pl/material/uloz-swoja-pizze
- MATEMATYCZNA PIZZA - https://eduzabawy.com/materialy-tematyczne-do-druku/dzien-pizzy/ulamki-na-przykladzie-pizzy/
https://www.twinkl.pl/resource/po-t-n-2469-kolorowanka-pizza-z-figurami-geometrycznymi
A.Ludwicka: Matematyczna pizza, Warszawa: "Nasza Księgarnia" 2017, ISBN: 978-83-10-13160-7 (dostępna w szkolnej bibliotece)
- EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA i PRZEDSZKOLNA- https://eduzabawy.com/materialy-tematyczne-do-druku/dzien-pizzy/stworz-wlasna-pizze/ ; https://eduzabawy.com/materialy-tematyczne-do-druku/dzien-pizzy/
https://sztukachytra.pl/dzien-pizzy/ ;
https://www.nauczycielskiezacisze.pl/2016/03/pizza-z-ekstra-skadnikami-utrwalenie.html
https://miastodzieci.pl/zabawy/zabawy-z-dziecmi-3/
https://mojedziecikreatywnie.pl/2015/02/pizzowa-zabawa/
https://rodzicielskieinspiracje.pl/dzien-pizzy-karty-pracy-za-darmo-pdf/
- https://www.printoteka.pl/jg/materials/item/35
- https://www.profesor.pl/publikacja,23299,Konspekty,Konspekt-Robimy-pizze
GRA - https://blizejprzedszkola.pl/dzien-pizzy-zasady-gry,3,7882.html
- ĆWICZENIE ALFABETU ORAZ BUDOWANIE i ODCZYTYWANIE SYLAB - http://terapiapl.blogspot.com/2019/02/dzien-pizzy-alfabet-i-budowanie-sylab.html
- WYCHOWANIE - https://myslepozytywnie.pl/publikacje/scenariusze-1-3/Spotkanie%2020%20-%20fabryka%20pizzy.pdf
Buon appetito !
wtorek, 2 lutego 2021
Wojewódzki Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021!
Drodzy uczniowie i nauczyciele!
Pora ogłosić kolejną edycję wojewódzkiego konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021! Tym razem to wyjątkowa edycja, gdyż:
- przeprowadzimy konkurs w warunkach trwającej pandemii, a więc i stacjonarnie i zdalnie,
- będzie to 9 i 1/2 edycja, gdyż tegoroczne wydarzenie jest kontynuacją zawieszonego konkursu z ubiegłego roku szkolnego,
- poszerzamy grupę odbiorców konkursu o uczniów klas I-III,
- włączamy do oceny prace nadesłane w edycji dziewiątej,
- kategorie konkursowe pozostają bez zmian,
- zadanie konkursowe w kategorii medialnej jest w małym stopniu zmienione, a nawet uproszczone
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu! Szczegóły pojawią się w zakładce Światowy Dzień Książki 2021 na blogu oraz w bieżących postach.
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
ogłasza IX i ½ edycję wojewódzkiego konkursu z okazji
Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021
pod hasłem
„Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.”
Carlos Ruiz Zafon
w trzech kategoriach:
kategoria plastyczna na kreatywny artystyczny pamiętnik czytelnika,
kategoria literacka na kartkę z pamiętnika czytelnika,
kategoria medialna na książkę w formie cyfrowej
dla uczniów klas 1- 8 szkół podstawowych województwa lubelskiego
Cele:
- promocja czytelnictwa,
- międzypokoleniowa integracja rodziny wokół książki i czytania,
- rozbudzanie zainteresowania literaturą,
- ćwiczenie różnorodnych sposobów prezentowania indywidualnych zainteresowań,
- inspirowanie uczniów do pracy twórczej i samodzielności w działaniu,
- wykorzystywanie innowacyjnych narzędzi cyfrowych w nauce i rozrywce.
Postanowienia ogólne, dotyczące wszystkich w/w kategorii konkursowych:
1. Prace należy złożyć lub przesłać do 12 kwietnia 2021 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego (ul. Nałkowskich 110, 20-470 Lublin) z dopiskiem: Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021.
2. Każda praca powinna być czytelnie opisana: imię i nazwisko uczestnika, wiek, nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, telefon i e-mail kontaktowy do nauczyciela. Do pracy należy dołączyć Załącznik.
3. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Konkurs organizowany jest we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im.H.Łopacińskiego – Filia nr 31 w Lublinie i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Lublinie oraz pod patronatem Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie oraz Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział Lublin.
4. W każdej kategorii konkursowej przyznane zostaną nagrody zdobywcom trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.
5. O wynikach konkursu, terminie oraz sposobie dostarczenia nagród powiadomimy laureatów i finalistów mailowo.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nagrodzonych prac do promocji czytelnictwa, w tym również publikacji i prezentacji prac na stronie internetowej szkoły http://sp30.lublin.eu oraz na blogu biblioteki szkolnej www.g3-biblioteka.blogspot.com, jak i przez instytucje wspierające konkurs.
Regulamin kategorii plastycznej
1. Kreatywny pamiętnik/bullet journal/szkicownik/notatnik czytelnika inspirowany hasłem konkursowym o objętości
3-5 stron formatu A5.
2. Prace wykonane dowolną techniką plastyczną.
3. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, pomysłowość, samodzielność i estetykę wykonania.
Regulamin kategorii literackiej
1. Uczestnicy konkursu nadsyłają samodzielnie napisane prace inspirowane hasłem konkursowym. Prace nie mogą zawierać streszczeń omawianych utworów. Kartka z PAMIĘTNIKA CZYTELNIKA powinna odzwierciedlać refleksje, wydarzenia, przeżycia, plany, notatki związane z książką i czytaniem.
2. Prace konkursowe (maksymalnie 2 strony druku, format A4, czcionka Times New Roman 12) powinny być opatrzone odręcznym podpisem autora, pieczęcią szkoły oraz krótką recenzją nauczyciela. Prosimy o przesłanie prac w wersji elektronicznej na adres g3.biblioteka@op.pl. 3. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, trafność ujęcia tematu oraz poprawność językową i formy.
Regulamin kategorii medialnej
1. Praca konkursowa inspirowana hasłem konkursu powinna być wykonana w dowolnej aplikacji lub programie cyfrowym i udostępniona przez link na adres g3.biblioteka@op.pl.
2. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność i kreatywność pomysłu oraz innowacyjność wykorzystania narzędzi cyfrowych.
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego
ul. Nałkowskich 110, 20-470 Lublin
tel. 81-74-461-10 w. 48 ; email:g3.biblioteka@op.pl
Załącznik
IX i ½ edycja konkursu plastyczno-literacko-medialnego
„Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.”
INFORMACJA
dotycząca przetwarzania danych osobowych uczestników IX i ½ edycji
konkursu plastyczno-literacko-medialnego
„Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W
1. Administratorem danych jest: Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, ul. Nałkowskich 110, 20-470 Lublin.
2. Dane osobowe gromadzone będą w celu:
a. organizacji konkursu i przyznania nagród,
b. promocji wydarzenia i nagrodzonych uczestników.
3. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres 1 roku, z wyjątkiem uczestników nagrodzonych, których dane będą przetwarzane do chwili odwołania zgody.
4. Każdy uczestnik posiada prawo do dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub odwołania uprzednio udzielonej zgody.
9 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
PS. W prezentacji wykorzystano grafiki p.Mateusza Łyska z grupy Belfry Bazgrolą (zaczerpnięte z: https://www.specjalni.pl/2021/01/gazetka-dzien-bezpiecznego-internetu.html)