Światowy Dzień Książki-konkurs 2016

Informacje o V jubileuszowej edycji konkursu miejskiego z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2016!

Nasz konkurs został szczególnie doceniony i wyróżniony! Otrzymaliśmy Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka.





Przedstawiam listę szkół i uczniów nagrodzonych w V edycji konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2016. Wszystkich nagrodzonych zapraszamy na finał konkursu w poniedziałek 25 kwietnia 2016 roku na godz.11 (s.10). Prosimy o potwierdzenie udziału do piątku- 22.04.2016 w dowolny sposób.

Oto finaliści i laureaci:
MSP  Paderewski –H. Zipser, J. Bryłowska (p.E.Nazaruk)
Społeczne Gimnazjum im. Hansa Christiana Andersena- A.Gadomski (p.E.Kasperek)
SP im. Bolesława Chrobrego- N. Wójcik (p. M. Chaciołka)
SP 10 im. Henryka Sienkiewicza – A.Wójcik (p. E.Kasperek);
M. Sławecki, A.Kasperek , K.Żmuda ( p. T.Szajewski)
SP 23 im. Olimpijczyków Polskich –A. Witek (p.M Możdżeń)
SP 52 im. M.Konopnickiej – E.Mituła (p. M.Bąk)
Gimnazjum nr 1- P.Palik  ( p. A. Pawelec)
Gimnazjum nr 3 
Gimnazjum nr 9 –Z.Jaworska (p.M.Łopuszyńska-Ratyna)
Gimnazjum nr 19 –J.Dębicki, P.Wieczorek (p.E.Grodecka)
Gimnazjum nr 24 – A.Szymański (p. J.Kierepka)

Informuję nauczycieli szkół lubelskich, iż konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2016 jest również spotkaniem metodycznym. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na zajęcia otwarte w imieniu metodyka nauczycieli bibliotekarzy - pani Jadwigi Witkowskiej-Kunach!



ZAPRASZAMY!


 Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie
             ogłasza jubileuszową V edycję konkursu z okazji
            Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2016

 pod hasłem

 „.. książki posiadają aurę, jak każde dzieło sztuki. Książka to nie plik papierów, tak jak obraz nie jest płótnem, jedno i drugie to kreacja w czystej postaci, energia twórcza, i dlatego mają aurę.”

w trzech kategoriach:
literackiej na scenariusz scenki teatralnej,
plastycznej na wykonanie autorskiej książki artystycznej,
medialnej na animowaną recenzję, film, fotografię.
Cele:
- promocja czytelnictwa,
- rozwijanie zainteresowania literaturą,
- ćwiczenie różnorodnych sposobów prezentowania indywidualnych zainteresowań,
- inspirowanie uczniów do pracy twórczej i samodzielności w działaniu,
- wykorzystywanie innowacyjnych narzędzi multimedialnych w nauce.

Postanowienia ogólne dotyczące wszystkich kategorii konkursowych:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz gimnazjów miasta Lublin.
2. Prace konkursowe powinny nawiązywać do hasła konkursu.
3. Każda praca powinna być czytelnie opisana: imię i nazwisko uczestnika/uczestników, wiek, nazwa  i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, telefon  i email kontaktowy nauczyciela oraz musi posiadać uzupełniony załącznik nr 1.
https://drive.google.com/file/d/0B8encbd5OrTuamtaRm4zRVdFVWs/view?usp=sharing
4. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 marca 2016 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace  prosimy przesłać  na adres: Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP(ul. Nałkowskich 110, 20-470 Lublin) z dopiskiem  „Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki 2016” i adres email:g3.biblioteka@op.pl.
5. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 25 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00     w Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie .
6. Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody i dyplomy. Opiekunowie uczniów otrzymają okolicznościowe podziękowania.
7. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nagrodzonych prac do promocji czytelnictwa, w tym  publikacji, m.in. na stronie internetowej Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP, blogu biblioteki gimnazjum, a także przez sponsorów i instytucje, które objęły konkurs patronatem.

Regulamin konkursu literackiego
1.Uczestnicy konkursu nadsyłają samodzielnie napisane krótkie utwory przeznaczone do gry na scenie; miniatury dramatyczne, krótkie scenki kabaretowe, scenariusze będące parodią lektur, jednoaktówki. Utwory powinny być zainspirowane tekstami literackimi, może to być parafraza, pastisz, parodia znanych motywów literackich, lektur. Książka może też odegrać rolę rekwizytu, motywu przewodniego w konstrukcji dramatycznej akcji.  Prace powinny mieć charakter twórczy, nie mogą zawierać streszczeń omawianych utworów. Każdy utwór musi być opatrzony krótką recenzją nauczyciela.
2. Prace w wersji papierowej i elektronicznej  (maksymalnie 5 stron druku, format A4, czcionka 12) prosimy przesłać na adres gimnazjum (patrz: postanowienia ogólne) i adres:  email:g3.biblioteka@op.pl.
3.  Autorami prac literackich mogą być 2-osobowe zespoły.
4. Prace konkursowe powinny być opatrzone odręcznym podpisem autora/autorów i pieczęcią szkoły.
5.Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, stylizację literacką, poprawność zapisu tekstu dramatycznego, konstrukcję dramatyczną akcji.

Regulamin konkursu plastycznego
1.Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie książki artystycznej - książki, której istotę stanowi jej przestrzenność i oryginalność (nie tylko słowo i ilustracja). Niepowtarzalne książki należy wykonać dowolnymi technikami i materiałami plastycznymi (oprócz sypkich) .
2.Komisja konkursowa weźmie pod uwagę formę, ekspresję twórczą i oryginalną interpretację tematu oraz różnorodność wykorzystanych technik plastycznych.

Regulamin konkursu medialnego

1. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie do wyboru: animowanej recenzji ulubionej książki młodzieżowej z literatury współczesnej, filmu nawiązującego do hasła konkursu (do 2 minut) lub wykonanie fotografii tematycznie nawiązującej do hasła konkursu.
2. Prace medialne mogą wykonywać 2-osobowe zespoły.
3. Prace konkursowe powinny być: w przypadku fotografii wywołane w formacie co najmniej A5 i przesłane w wersji elektronicznej na adres : email:g3.biblioteka@op.pl , a w przypadku filmu zapisane na płycie CD lub DVD. Nagrany materiał powinien odtwarzać się w programach: Windows Media Player, Real Player lub Movie Maker.
4.Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność i kreatywność ujęcia tematu oraz innowacyjność wykorzystania narzędzi medialnych i cyfrowych.    
Zapraszamy!

Partnerzy konkursu:

http://www.mbp.lublin.pl/








http://hl.wbp.lublin.pl/wbp/


SPONSOR KONKURSU:

PARTNERZY KONKURSU 
ORAZ 
WYDAWNICTWA:

Sponsor główny: http://www.znak.com.pl/



http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Z przyjemnością informujemy, że patronat medialny nad konkursem objęło Polskie Radio Lublin i czasopismo Victor Gimnazjalista.

http://www.victor.com.pl/






                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz