Za oknem pochmurno i zimno. Mimo to chętnie wyruszyłyśmy na podbój księgarń, bo nic tak nie cieszy czytelników i bibliotekarki jak nowe książki w bibliotece. Wdzięczne za przychylność i hojność Pani Dyrektor, z wypiekami na twarzach i radością w sercach rozpoczęłyśmy buszowanie w lubelskich księgarniach. Przegląd nowości w Empiku, decyzje, co koniecznie musimy kupić, a z czego, niestety, trzeba zrezygnować, wybór bestsellerów dla młodzieży i kontynuacje powieści. Tak wygląda kilkugodzinny pobyt bibliotekarza wśród tysięcy książek spośród których mogłyśmy wybrać tylko kilkadziesiąt. Z pełnym koszem książek, wypiekami na twarzy i ściskając portfel zmierzamy ku kasie. Tylko porozumiewanie się wzrokiem i zerkanie na kasę potwierdza nasze najgorsze przypuszczenia, że z kilku tytułów trzeba będzie zrezygnować. I ból! Decyzja, które książki trzeba zostawić w księgarni nie jest łatwa i wymaga czasu oraz negocjacji bibliotekarek. W końcu udało się. Na koniec miałyśmy szczęście, bo otrzymałyśmy pięcioprocentowy rabat. Zostało więc na książkę o Skłodowskiej, którą koniecznie chciałyśmy kupić. Naszych drogich czytelników zapraszamy do wypożyczeń!
A oto kilka nowych tytułów w naszej bibliotece:
1. Cieśliński P., Majewski J.: Śladami Marie Curie-Skłodowskiej : Spacerownik. - książka nie tylko dla nauczyciela chemii, ale każdego, kto chce poznać życie naukowca, postaci ważnej dla Lublina, uczonej, której imieniem nazwany jest rok 2011; Po książkę mogą sięgać również fani języka angielskiego, bo przewodnik jest dwujęzyczny.
2. Nowak E.: Dane wrażliwe - dla fanów popularnej "miętowej" serii znanej i lubianej pisarki literatury młodzieżowej.
3. Coelho P.: Alef - książka, która napędza do życia! Dla myślicieli, osób refleksyjnych i poszukujących celu w życiu.
4. Eco U.: Cmentarz w Pradze - długo oczekiwana powieść jednego z najbardziej cenionych pisarzy świata musiała znaleźć się i w naszej bibliotece ; powieść z wyższej półki, dla wytrawnych, dociekliwych i cierpliwych czytelników.
5. Miłosz Cz.: Wiersze wszystkie - chyba najbardziej opasły tom w bibliotece, ale zakupiony w Roku Miłosza z myślą o polonistach i wszystkich humanistach, zakochanych w poezji i recytatorach.
6. Zafon C.R.: Światła września - kolejna powieść dla młodzieży znanego od kilku lat pisarza hiszpańskiego, który zawsze wprowadza czytelnika w nastrój tajemnicy, grozy, zagadki.
7. Schmitt E.E.: Kiki van Beethoven - niezwykle osobista powieść autora "Oskar i pani Róża" (lektury w naszej szkole!), która pokazuje, jak muzyka i sztuka silnie związana jest z naszymi emocjami i życiem. Czytając opowieść możesz posłuchać muzyki Beethovena, która towarzyszy książce.
8. Meder B.: Babcia w pustyni i w puszczy - to nie kontynuacja "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicza, ale pięknie wydana książka z serii "Poznaj świat" i ciąg dalszy wędrówki babci Meyer po Afryce.Szczególnie polecamy podróżnikom, geografom i czytelnikom kochającym przygody.
9. YOUCAT Polski: katechizm kościoła katolickiego dla młodych - książka wyjątkowa zarówno ze względu na jej treść, jak również proces powstawania i strukturę. Cytując papieża Benedykta XVI książka jest dla dzisiejszej młodzieży , "...bo trzyma w napięciu, ponieważ mówi o naszym własnym losie i dlatego dotyka każdego z nas."
10. Keegan N.: Pływanie - powieść z "serii z miotłą" hipnotyzuje, jest niezwykle obrazowa, wzruszająca i pełna humoru; uczy dojrzewania, radzenia sobie z przeciwnościami losu.
11. Rubin S.: Tańcząca - powieść z serii "różowe okulary" i polecana przez znaną pisarkę i terapeutkę Ewę Nowak to historia dziewczyny szukającej swojego miejsca w wielkim mieście, historia o marzeniach, przyjaźni i wybaczaniu oraz wielkiej pasji do tańca.
To nie wszystkie książki z półki nowości wydawniczych. Po kolejne tytuły zapraszamy do biblioteki!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz