Rozpoczął się Nowy 2014 Rok, czas noworocznych postanowień i deklaracji. Nowy Rok to okres, kiedy postanawiamy dokonać zmian w naszym dotychczasowym życiu, oczywiści zmian na lepsze :-) Tak więc deklarujemy, że będziemy lepsi, porzucimy zgubne nałogi, zaczniemy wszystko od nowa, pokonamy wszystkie przeszkody, odniesiemy same sukcesy ... Każdy z nas, z zapałem i optymizmem "otwiera" nową kartę swojego życia. I tylko malkontenci zrzędzą, że niepotrzebne im żadne noworoczne postanowienia. Zwolennicy natomiast podejmują wyzwanie i trud zmian z wiarą, że może być i będzie lepiej :-)
Proponujemy Wam, uczniom i czytelnikom Gimnazjum nr 3 w Lublinie kilka noworocznych postanowień - oczywiście "ściśle bibliotecznych":-)
1. będę częściej czytał książki,
2. będę dbać o czytanie lektur na bieżąco,
3. postaram się częściej odwiedzać szkolną bibliotekę,
4. wypożyczone książki będę oddawać w terminie,
5. zostanę prawdziwym CZYTELNIKIEM!
Czy wiesz, że: rok 2014 został ogłoszony "Rokiem czytelnika". Organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy chcą w ten sposób uczcić 650 lat działań na rzecz książki. Sześć i pół wieku temu w Polsce pojawił się „stacjonariusz” czyli osoba, która pełniła trzy funkcje: wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Pod nadzorem uczelni organizował on wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie ksiąg, wtedy jeszcze rękopiśmiennych. Król Kazimierz Wielki wymienił stacjonariuszy w dokumencie z 12 maja 1364 r., w którym ustanawiał Studium Generale czyli późniejszą Akademię Krakowską, a obecnie Uniwersytet Jagielloński.
W/w noworoczne postanowienia są efektem analizy statystyki czytelnictwa, raportu zaległości wypożyczeń, a także bieżącej obserwacji. Czytelników, którzy chcą dodać coś jeszcze do "czytelniczo- noworocznych postanowień" zapraszamy do biblioteki:-)
Wszystkim Uczniom składamy najlepsze noworoczne życzenia samych sukcesów, Czytelnikom zaś wielu niesamowitych i niezapomnianych lektur, Bibliotekarzom natomiast czytelników-pasjonatów :-)
I tak dla "pokrzepienia" i zmotywowania :-)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz