Oto kolejny zbiór przydatnych materiałów dydaktycznych jako efekt kilkudniowego przeglądu i zasobów Internetu pod kątem informacji naukowej To subiektywny wybór, ale myślę, że pomocny. Tym razem wsparcie w postaci linków, stron, portali kieruję do nauczycieli języka polskiego, nauczania początkowego, ale także do pedagogów, psychologów, nauczycieli rewalidacji, a także uczniów i rodziców.
👀 Bajki o dysleksji, autyźmie, itp. - zbiór krótkich bajek dostępnych legalnie i online na trudne tematy związane z chorobami i innymi problemami. Bajki w wersji papierowej dostępne są w szkolnej bibliotece i czekają na wypożyczenie po powrocie do szkoły. To przydatna pomoc dla pedagogów, psychologów, wychowawców i rodziców.
🔝Biblioteczka-apteczka - rzeczowo i skrupulatnie prowadzona strona dla biblioterapeutów, terapeutów, pedagogów, psychologów, bibliotekarzy, wychowawców, rodziców. Zawiera cenne informacje o biblioterapii, listy trudnych sytuacji, z którymi mogą borykać się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i przyporządkowane do nich tytuły książek, których lektura może być „lekarstwem” na dany problem oraz zebrane w jednym miejscu różne teksty, w tym medialne o koronawirusie.
💁 Dwie Siostry - pliki do pobrania: karty pracy do wydruku i kolorowanki stworzone na podstawie książek, fragmenty tekstów do czytania i audiobooków. Pomysł na ćwiczenia kreatywne z różnych przedmiotów na bazie książek, które mogą być propozycją lekturową, np. Babcia na jabłoni, Malutka czarownica.
📍Kamishibai - wydawca bajek kamishibai, producent teatrzyków kamishibai podpowiada jak zrobić samodzielnie teatrzyk i zachęca do tworzenia własnych bajek metodą kamishibai.
🔎Adapter w Szkole - projekt, który dzięki audiodeskrypcji i napisom oraz tłumaczeniu migowemu wspiera nauczanie uczniów z dysfunkcjami słuchu i wzroku.
🔰Tablica z informacjami na temat filmowych ekranizacji lektur - zestawienie przygotowane przez panią Sylwię Wiracką z SP nr 51 w Lublinie.
😷 Powtórka lekturowa - zbiór ćwiczeń, pomysłów do ponad 80 lektur szkolnych jako subiektywny wybór materiałów cyfrowych nauczyciela bibliotekarza Dominiki Koźlak.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz