czwartek, 3 listopada 2022

Dzień Erasmusa+ w bibliotece szkolnej.

     Dnia 18 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Erasmusa+. Celem obchodów było przybliżenie uczniom i nauczycielom idei programu Erasmus+ oraz korzyści wynikających ze współpracy międzynarodowej szkół w ramach różnych projektów edukacyjnych. Dzień ten był też okazją do promocji naszego projektu Erasmus+ pod tytułem „Limited but Open-Minded” („Otwarci mimo ograniczeń”), który szkoła realizuje w partnerstwie ze szkołą w Portugalii.

    Na korytarzach w budynku A pojawiły się punkty promujące program i nasz projekt. Zainteresowani uczniowie klas V-VIII wzięli udział w szkolnej grze. Ich zadaniem było przejście wszystkich punktów gry i wykonanie różnorodnych zadań. Wśród wyzwań znalazły się zadania z kodowaniem, test o Portugalii, krzyżówki o Lublinie i kraju partnerskim, rebusy, ułożenie krzyżówki z hasłem ERASMUS i stworzenie mapy myśli jako podsumowania wiedzy zdobytej w grze. W wydarzeniu wzięło udział pięćdziesięciu czterech uczniów z klas V-VIII. Uczniowie z klas: 8A, 8E i 8H byli też organizatorami gry; niektórzy autorami zadań, a inni pełnili funkcję koordynatorów w poszczególnych punktach gry. Duże zainteresowanie grą świadczy o tym, że to wartościowa forma zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności społecznych i kulturowych. Przygotowane na poszczególnych etapach zadania uczyły współpracy w grupie, wyszukiwania informacji i rozwijały kreatywność.

    Biblioteka szkolna była jednym z punktów gry. W czytelni biblioteki uczniowie wykonywali ostatnie zadanie podsumowujące zdobytą wiedzę - mapę myśli o projekcie i Erasmusie+. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału i dobrych wyników w grze. Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami została drużyna z klasy 8G: Urszula Majcherek i Natalia Gaik.  Wielkie gratulacje kierujemy również do uczennic i uczniów z klas: 6C, 8D, 5A, 6B, 5C, 8F, 6A, 8A, którzy również osiągnęli bardzo satysfakcjonujące wyniki. Pochwałę kierujemy do wszystkich zaangażowanych uczniów. 

    Dzień Erasmusa+ to początek  przygody z projektem, w której biblioteka szkolna nie raz będzie miejscem uczniowskich aktywności, działań i projektów.










Brak komentarzy:

Prześlij komentarz