wtorek, 8 maja 2018

Tydzień Bibliotek 2018 pod hasłem (Do)wolność czytania!

   Wszystkich czytelników naszej szkolnej biblioteki zapraszamy do współtworzenia w dniach 7-13 maja obchodów Tygodnia Bibliotek. W tym roku wydarzenie obchodzone jest już po raz piętnasty, a hasło tegorocznej edycji brzmi: (Do)wolność czytania! 
   Święto ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
   Warto też dodać, że 8 maja to Dzień Bibliotekarza.


   Zapraszamy uczniów i nauczycieli do zapoznania się z programem Tygodnia Bibliotek biblioteki szkolnej gimnazjum i udziału w różnych wydarzeniach:

1. Wystawa "(Do)wolność czytania" - interpretacja hasła Tygodnia Bibliotek wraz z możliwością wolności wypowiedzi przez uczniów na ten temat. (dla wszystkich)
2. Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Bernat - autorką kryminału. (9 maja; kl.2a g i zainteresowani czytelnicy)
3. Widowisko teatralno-muzyczne "Opowieści literackie obrazami inspirowane" (14 maja; kl. 7)
4. Projekt eTwinning z Portugalią "Once upon a painting" - projekt z Portugalią, Hiszpanią i Ukrainą promujący dzieła sztuki i czytanie.
5. Dzień eTwinning 2018 (9 maja) - świętowanie skupione wokół tegorocznego hasła – dziedzictwo kulturowe! Zachęcamy nauczycieli, by razem ze swoimi uczniami uwolnili swoją kreatywność i zaprezentowali sztukę w ich własnym wydaniu. Jak wziąć udział?                                           -Wybierz ulubione dzieło sztuki (np. z zasobów portalu Europeana, https://artsandculture.google.com/)                                                               
-Zrekonstruuj je tworząc tableau vivant, czyli „żywy obraz”, nagranie video, lub łącząc dwa dzieła sztuki w jedno
6. Zajęcia czytelniczo-artystyczne w klasach IIIbg i IIIag.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz