poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Dzieła malarskie ożywione przez uczniów w medialno-teatralnym widowisku "Opowieści literackie obrazami inspirowane".

  Projekt "Opowieści literackie obrazami inspirowane" do scenariusza pani Iwony Kozak - nauczycielki języka polskiego, przygotowany został przez uczniów z Koła Teatralnego. Poniżej prezentowane filmy są częścią tego medialno-teatralnego widowiska i wprowadzają nas w klimat odgrywanej sceny. Zdjęcia i montaż filmów to praca uczennic z klasy IIIB gimnazjum: Magdaleny Szubartowskiej, Agaty Szumlak i nauczyciela bibliotekarza - pani Anety Szadziewskiej.
    Pierwszy film nawiązuje do obrazu Giuseppe Arcimboldo "Bibliotekarz" i przenosi nas w klimat powieści Carolsa Ruiza Zafona "Cień wiatru". W roli bibliotekarza z obrazu wystąpił Karol Machoń z klasy VIIa.


    Kolejny film to interpretacja słynnego obrazu Edwarda Muncha "Krzyk", który przywołał pełną tajemniczości i grozy balladę Adama Mickiewicza "Lilije". W roli postaci z obrazu wystąpiła Anna Staszczak z klasy VIIc.   Ostatni film nawiązuje do obrazu "Czytająca w ogrodzie" (Woman in a garden) współczesnej artystki Barbary Jaśkiewicz (https://barbarajaskiewicz.blogspot.com/). Film przenosi nas do sceny z "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrola. W roli czytającej dziewczyny wystąpiła Julia Sadurska z klasy IIIC gimnazjum.
Napisy końcowe w filmie dotyczą całości projektu teatralno-medialnego.Życzymy miłego oglądania i zapraszamy na kolejną odsłonę widowiska już w Tygodniu Bibliotek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz