wtorek, 23 czerwca 2026

Kiedy czujesz, że kochasz?

 

☀️Ceniąc Wydawnictwo Wrażlive za wrażliwość, które pielęgnuje zachęciłam uczniów do udziału w konkursach zainicjowanych przez wydawnictwo.
👍Konkurs na plakat „Czytam.Polecam” spodobał się trzecioklasistom.
❤️Konkurs „Kiedy czujesz, że kochasz?” spodobał się młodszym i starszym uczniom, ale również mi. To piękny i ważny temat, bo kochamy i chcemy być kochani, a miłość to też dobroć, pomaganie, przyjaźń, życzliwość. Można ją czuć na łonie natury i czytając książki. Można ją czuć, gdy oddajemy się swoim pasjom i gdy spotykamy się z tymi, z którymi dobrze się czujemy.
To temat niewątpliwie niewyczerpany!
📸Szóstoklasista zgłosił do konkursu tryptyk fotografii z cyklu: Codzienność-Natura-Pasje.
🧸Lena pokazała w opowiadaniu miłość rodzeństwa i babci do wnuków.
🖼️Julia pokazała swoje zamiłowanie do tworzenia swoich różnych dzieł sztuki.
✍🏻Liliana pisze i pisze, bo marzy o wydaniu książki. W opowiadaniu o dziewczynce bez imienia pokazała, jak można kochać książki i bibliotekę- te magiczne przestrzenie, do których można zajrzeć i dobrze się tam czuć.
🫶Jeszcze powstały plakaty mam na Dzień Dziecka, a rysując je uczennice podkreśliły, że to ich królowe, które zabawnie nazwały stosownie do cech, pasji, zawodów. Była mama aktoreczka, tatuażystka, muzyczka, kosmetyczka. Portrety powstały w tajemnicy w bibliotece i były niespodzianką dla mam w dniu ich święta.
😀Ja z miłości do dzieci uszyłam wężusia dla dzieci, który zamieszkał w naszej szkolnej bibliotece. To był tylko początek, bo wężuś i jego wielbiciele byli inspiracją do napisania bajki o ważnych i każdemu potrzebnych słowach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz